Od ponad 15 lat zajmujemy się organizacją wszelkiego rodzaju imprez historycznych, pikników rodzinnych czy lekcjami historii na żywo. Nasze główne specjalizacje to:

TURNIEJE RYCERSKIE: od 2000 roku organizujemy duże imprezy plenerowe na Zamku w Iłży oraz na Zamku w Czersku, które w ciągu weekendu przyciągają średnio po 10 tys. widzów. Taki turniej jest połączeniem wszystkich składowych elementów - pokazów rycerskich, pokazów konnych, warsztatów rzemiosł dawnych, występów zespołów muzycznych, pokazów sokolniczych i innych.

POKAZY KONNE - od 10 lat prezentujemy dawne tradycje jeździeckie od XI do XIX wieku. W ramach pokazów bierzemy udział w gonitwach sprawnościowych, walkach na ostre, czyli starciach na kopie, łucznictwie konnym oraz w odpowiednich epokach strzelamy z grzbietów koni z broni czarnoprochowej. Pokazy są okraszone profesjonalnym komentarzem herolda, który zachęci publikę do czynnego udziału w zabawie.

POKAZ WALK PIESZYCH - rycerze w uzbrojeniu z XIII i XV wieku, staną w szranki do śmiertelnej walki, a Państwo przy okazji poznają średniowieczne tradycje turniejowe, uzbrojenie ochronne na przestrzeni wieków oraz wezmą udział w zabawnych konkursach.

POKAZY SZERMIERKI DAWNEJ - spotkanie na żywo z XVII-sto wiecznymi rębajłami oraz ich wiecznymi wrogami - Szwedami. Pokaz ukaże nie tylko techniki szermiercze, ale również wyjaśni różnice w kulturze i uzbrojeniu rodzimej szlachty w stosunku do wojsk autoramentu cudzoziemskiego. Całość okraszona wesołym, swojskim komentarzem!

POKAZY TAŃCÓW DAWNYCH - tancerze zaprezentują tańce dworskie, ludowe i ich rozwój na przestrzeni wieków. Oprócz samej prezentacji, widzowie będą mogli również spróbować swych sił w tańczeniu.

POKAZY RZEMIOSŁ DAWNYCH - na Państwa życzenie, możemy wystawić wszelkiego rodzaju kramy rzemiosł dawnych, takich jak: mincerze, garncarze, wikliniarze, snycerze, kowale, płatnerzy, zielarze i wiele, wiele innych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą i chcielibyście nawiązać współpracę, to prosimy o kontakt:

Julia Hajdacka
Tel. +48 669 500 508
Mail: bractwo@smoczakompania.pl

 

Oblężenie Tykocina 2016
Oblężenie Tykocina 2016
Oblężenie Tykocina 2016
Oblężenie Tykocina 2016
Wykonanie h15.pl